bowling ball going to hit bowling pins

Kręgle jako element integracji

Kręgle jako element integracji

Innym obrazem skojarzonym już niemal na stałe z hasłem wyjazd firmowy jest niewątpliwie ten, na którym pozbawieni hamulców pracownicy, z dala od domu pozwalają sobie na zbyt wiele, co skutkuje nieprzyjemną atmosferą. Rzecz jasna trudno odmawiać dobrej zabawy komuś, kto dobrze pracuje. Trzeba jednak wiedzieć, że integracja, a już w szczególności teambuilding nie mogą być pozbawione plany, nadzoru i przyświecającego im celu.

Wiele osób, na własną odpowiedzialność i poczucie estetyki, obejrzało film pod tytułem „Wyjazd integracyjny”. Choć przedstawione tam wydarzenia miały oczywiście charakter ściśle fabularny to jednak trzeba niestety przyznać, że było w nich sporo prawdy.

Tym samym ogólny klimat panujący wokół organizacji eventów tego typu nie zawsze jest odpowiedni. Innymi słowy wielu pracodawców nie potrafi, bądź zwyczajnie nie chce wykorzystać okazji ją jest wyjazd firmowy do tego, by pracownicy rzeczywiście stali się bardziej wartościowi.

Kolejnym częstym błędem, jaki popełniają menagerowie zabierający się za kształtowanie zespołu to zamęczanie ludzi kolejnymi, z reguły, nudnymi szkoleniami teoretycznymi. Rodzi to szereg napięć, niepotrzebnych oczekiwań ale także poczucie w pracownikach, że choć firma w nich inwestuje, to nie czują związku ze swoim zespołem i dalej z całą instytucją.

Dlatego też chcąc umiejętnie korzystać z wrodzonym zdolności swoich pracowników konieczne jest przede wszystkim ich poznanie, a następnie zgranie ze sobą. Skojarzenia sportowe są tutaj jak bardziej prawidłowe.

Tak, jak nie każdy może być napastnikiem czy bramkarze, tak nie wszyscy mają te same zdolności w realizacji projektów biznesowych. Stąd już prosta droga do tego, by w ramach integracji wykorzystywać właśnie sport.

W zależności od wielkości firmy i zespołu będą to odmienne dyscypliny trzeba jednak pamiętać, że w każdym przypadku podstawą będzie to, by rywalizować między sobą w warunkach dalekich od służbowych.

Warto także zaznaczyć, że sport nie tylko dobrze wpłynie na pracę zespołu, ale także poprawi kondycję pracowników i ich samopoczucie. Będzie to także doskonały sposób na odstresowanie ludzi i wyrzeczenie z siebie potrzebnych napięć.