Work from home, online shopping, learning. Top view. Distance education. Desk, laptop

Jak wyglądają szkolenia online?

Jak wyglądają szkolenia online?

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na umożliwienie zatrudnionym podejmowania pracy w trybie online. Każdy z nich może wykonywać swoje zadania z miejsca zamieszkania lub z kawiarni. Nowoczesna forma zatrudnienia wymaga ze strony pracownika ogromnej samodyscypliny, a ze strony zatrudniającego wiedzy na czym polega zarządzanie praca zdalna. Kolejnym wyzwaniem przed którym stają jest poszerzanie wiedzy.

Stąd ostatnio popularną formą są szkolenia online z różnego zakresu. Otrzymują do nich dostęp wskazane osoby. Wystarczy, że posłużą się wysłanym za pośrednictwem poczty mailowej linkiem. Na kursy w takim trybie zapisać się można także samodzielnie, w celu pogłębienia własnej wiedzy i zainteresowań, a równocześnie wzmocnienia swojej pozycji na rynku pracy. Z kolei osoby zarządzające firmą decydują się na zapisanie swoich pracowników na szkolenia online, aby wzmocnić ich kompetencje i wprowadzić usprawnienia w miejscu pracy.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje dostęp do platformy edukacyjnej, a także zaproszenie na webinary, które odbywają się w ramach wybranego programu. Największą korzyścią związaną z formą zdalną poszerzania wiedzy, jest podział kursu na moduły. Całość jest rozłożona na parę sesji, a nie omawiana podczas kilku godzin non-stop.

Kursanci realizują dodatkowe zadania. W razie wątpliwości zadają pytania prowadzącemu szkolenia. Gdy jest ono zasadnicze – wyjaśnia się je w ramach webinaru, a w przypadku gdy jest to kwestia doprecyzowania jakiegoś tematu, nauczyciel odsyła odpowiedź każdemu w prywatnej wiadomości. Szkolenia online kończą się w przeważającej ilości przypadków egzaminem. Ma on na celu potwierdzenie zdobytych kwalifikacji. Po otrzymaniu wystarczającej ilości punktów, kursantom wystawiony zostaje certyfikat.

Leave a Reply